[FCB] straipsniai, analizės, interviu

Post Reply
User avatar
Ezzy
Posts in topic: 1
Posts: 510
Joined: 04 Aug 2018, 11:36
Location: Kaunas

Įvairūs straipsniai, interviu ir t.t
User avatar
Tango
Posts in topic: 1
Posts: 134
Joined: 04 Aug 2018, 11:27

Išsiliejau Facebooke. Nežinau - čia nei straipsnis, nei interviu, labiau asmeninis pastebėjimas. Bet įvykiai apima ir La Liga, ir ČL, tai gal dedu čia. Jei kas, perkelsiu į kitą topicą, jei manysit, kad čia ne vieta tokiems tekstams.

Šitas tekstas anksčiau ar vėliau vis tiek būtų atsiradęs, tad pakalbėkim apie Ernesto Valverde. Kai kam ši tema labai jautri, nes menkiausio kluptelėjimo ar klaidos atveju pasipila paniška isterija, o kai kam tiesiog sueis kaip paprastas eilinis tekstas.

El Clasico nieko neįrodė. Dar vis nieko neįrodė. Skirtumas tarp Madrido ir Barcos padididėjo, Katalonija ir Barcos sirgaliai visame pasaulyje pakaifavo, tačiau jau netrukus laukia kiti mačai ir kiti varžovai.

Kai ką įrodė spalio mėnuo. Nuo čia Valverde heiteriai gali nebeskaityt ir eiti džiaugtis pirmuoju sniegu.

Rugsėjo antroje pusėje ir pačioje spalio pradžioje - o tai reiškia, kad visai neseniai - atrodė, kad Valverdes laukia Lopetegui likimas. Lygiosios su Girona, pralaimėjimas Leganes, vėl lygiosios su Bilbao, lygiosios su Valencia - sutinku, geros nuotaikos tai nepridėjo nei sirgaliams, nei, žinoma, žaidėjams.

Na taip, Barcos sirgaliai išpopinti titulų ir seno gero guardioliškojo romantizmo - visi labiausiai nori, kad Barcelona aikštėje skraidytų, visus varžovus aikštėje daužytų mažiausiai 3-4 įvarčių persvarą, o aikštėje karaliautų tikitaka, samba ar lambada.

Bet. Sambą ir lambadą lengva išmokti šokti. O kai tai išmoksta varžovai, tu tampi nuspėjamu. Ką reiškia tapti nuspėjamu šių dienų futbole? Beveik nieko - išskyrus tai, kad varžovas greičiau už tave gali paskaičiuoti 2-3 ėjimus į priekį. Ir tu pralaimėsi. Jei nepadarysi išvadų.

Spalis aiškiai parodė. Valverde išvadas padarė. Ir padarė jas vienas. Tottenham, Inter, Sevilla ir Madrido Real - nėra patys silpniausi varžovai. Pirmiausia, tai taktiškai brandžios komandos, na, gal išskyrus dabar invalido vežimėlyje sėdintį Madridą.

Akivaizdu, kad treneris turi planą ir tas planas įgyvendinamas taip, kaip nori jis, o ne kaip nori, reikalauja, prašo ar įsakinėja sirgaliai.

Valverde dirba ne tam, kad vaizdas aikštėje primintų sambos sceną. Jis dirba, kad komanda pasiektų rezultatų. Šaltas, pragmatiškas veidas. Visai nesvarbu, ką rėkmingai aiškina jį niekinantys komandos sirgaliai. Laimi ne jie. Laimi Valverdes Barca. Ir pralaimi taip pat Valverdes Barca.

Tačiau sutikit, kad idiotiška yra teisti trenerį už tai, kad kažkuriose ne itin gerai sužaistose rungtynėse jis pasielgė taip, kaip PATS MANO, o ne taip KAIP AIŠKINA SIRGLIAI. Ir net apžvalgininkai. Bet kokio kalibro.

Baimė nėra blogas dalykas. Nereikia bijoti suklysti tam, kad po to susivoktum, kur tu esi silpnas. Klaidos ištaisomos.

Nereikia bijoti ir nesėkmių. Kaip sakė žymus JAV generolas George'as Pattonas, sėkmė yra tai, kaip aukštai tu pašoki atsispyręs nuo dugno.

Akivaizdu ir tai, kad Valverde puikiai suvokia, kad atsakomybė už sprendimus aikštėje tenka pirmiausia jam pačiam. Ir jis tą atsakomybę užsikrovė nuo pat pirmos savo dienos Barcoje.

Mažiau lambados, mažiau sambos, mažiau tikitakos. Daugiau baskiškos drausmės. Kitokios schemos, kitokie keitimai. Tai nėra blogai. Tai mažesnė rizika tapti lengvai nuspėjamam.

Yra trenerių, kurie rungtynes pradeda tarsi kortų žaidėjai. Tu nežinai, kokias kortas turi tavo priešininkas, tačiau puikiai suvoki, kad jis negali turėti tokių pačių kortų. Ir tu imi mąstyti - kaip ir kur čia blefuoti ir rizikuoti, kad tą priešininką aploštum. Nėra dviejų kozerinių tūzų. NĖRA. Toks buvo Barcos Guardiola.

Bet. Yra trenerių, kurie rungtynes pradeda tarsi šachmatininkai. Tu aiškiai matai varžovo pozicijas ir tol, kol nepaleistas laikrodis, abu varžovai yra visiškai lygūs. Ir pozicijos jų yra lygios. Tačiau jau po kelių ėjimų gali būti tokia situacija, kurioje tau galbūt teks paaukoti valdovę vardan laimėtos partijos. Jei tas ėjimas suplanuotas, auka neatrodo baisi.

Toks yra Barcos Valverde. Period.
Joske
Posts in topic: 3
Posts: 215
Joined: 10 Aug 2018, 14:14

Nežinau, ar čia skirta diskusijomis, bet paoponuosiu Tango.
Manau, kad Valverdei trūksta plano B beveik visose varžybose. Taip, prieš Madridą jis suveikė ir puikiai, ir laiku. Bet jau nekartą matėm, kai keitimai daromi labai vėlai ir nelabai aiškūs. Galbūt buvo bandoma iš pradžių tose varžybose ieškoti variantų tiesiog perstatant esamus žaidėjus, bet still - nesuveikė ir tas buvo per dažnai.
Kitas dalykas - atsargumas. Tai yra gerai, bet pas Valverde jis per didelis. Ir tai pasimatė varžybose su real, kai antram kėlinyje akivaizdžiai buvo sumažintas presingas ir real atsigavo. Galit tai vadinti mirštančios žuvies spurdėjimu, bet pati Barcelona leido jiems spurdėti. Tai taip pat matosi rotacijoje, tiksliau jos nebuvime. Rakitic su Pique žaidė turbūt visas varžybas po 90min, Busi irgi arti to, jau nekalbant apie Alba, Coutunho, Messi ir Suarez. Iš esmės 8 iš 11 žaidėjų žinomi iki starto - klausimas kas žais rb, CD (jei ne Umtiti traumą, būtų aišku ir čia) ir trečiu saugu (nors jau atrodo galime rezervuoti Arthur šitą vietą). Tai nematau čia lankstumo ir nematau, kaip šitaip rotuojant išlaikyti žaidėjus šviežius iki pavasario kovų. Jau net pats Suarez skundėsi, kad per daug žaidė.

Aš jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad Valverdei yra blogas treneris, tikrai ne. Tiesiog man atrodo, kad jo žaidimo stilius netinkamas tokiam dideliam klubui kaip Barcelona ir tiek. Gal žaidėjai ir įgyvendina jo planus aikštėje, bet mano manymu toks planas nepadės mums tapti CL nugalėtojais.

Labai apsidžiaugsiu, jeigu vasaros pradžioje man sukišti šitą tekstą į burną laimėdami tripletą, bet kol kas manau taip.
pauleska
Posts in topic: 2
Posts: 1014
Joined: 06 Aug 2018, 15:16

Joske wrote: 29 Oct 2018, 18:22 Kitas dalykas - atsargumas. Tai yra gerai, bet pas Valverde jis per didelis. Ir tai pasimatė varžybose su real, kai antram kėlinyje akivaizdžiai buvo sumažintas presingas ir real atsigavo. Galit tai vadinti mirštančios žuvies spurdėjimu, bet pati Barcelona leido jiems spurdėti.
Sakyčiau, kad ta žuvis galėjo ir nemirti, jei Lukita būtų 2cm kairiau pramušęs. Prie 2:2 jau galėjo ir visai kitaip klostytis. Bet čia jau būtų, kaip būtų
Joske
Posts in topic: 3
Posts: 215
Joined: 10 Aug 2018, 14:14

pauleska wrote: 29 Oct 2018, 18:51
Joske wrote: 29 Oct 2018, 18:22 Kitas dalykas - atsargumas. Tai yra gerai, bet pas Valverde jis per didelis. Ir tai pasimatė varžybose su real, kai antram kėlinyje akivaizdžiai buvo sumažintas presingas ir real atsigavo. Galit tai vadinti mirštančios žuvies spurdėjimu, bet pati Barcelona leido jiems spurdėti.
Sakyčiau, kad ta žuvis galėjo ir nemirti, jei Lukita būtų 2cm kairiau pramušęs. Prie 2:2 jau galėjo ir visai kitaip klostytis. Bet čia jau būtų, kaip būtų
Tai tą ir turėjau omeny - galėjom patys nenorėdami tą žuvį atgaivinti.
User avatar
Zebediejus
Posts in topic: 2
Posts: 441
Joined: 04 Aug 2018, 16:47

Negalėjo Real atsigaut net ir antrą įmušę. Jie jau buvo pasmerkti.
Atbėgioję pirmą kėlinį "šuniuku" paskui kamuolį kontroliuojančią Barcą, būtų tiesiog pritrūkę fizinių jėgų nuo 70 minutės;
3 gynėjais (vienas iš jų Kasemiro) jie apskritai nėra žaidę net per treniruotes, o čia - El Clasico...
Žaisdami be krašto gynėjų, be centro ir 5 puolėjais nuo 70 minutės... tegul džiaugiasi, kad tik tris prasileido...;
User avatar
Sdl
Posts in topic: 3
Posts: 35
Joined: 10 Aug 2018, 14:51

Apie Kutinijo, įdomiai susiskaitė

The day Klopp discarded Coutinho and unleashed Liverpool
The coach's tests in 2016-17 discredit the Brazilian as a midfielder and placed him behind Mané, Firmino and Salah as the most expensive substitute of history.

The business and sporting success of Liverpool in the current campaign is rooted in the strategy drawn by Jürgen Klopp in May of 2017. Required to present a plan to assault the major titles, the Premier league and the Champions League, the German coach met with the club leaders to inform them that, after a season of tests, he came to the conclusion that the tactical scheme that best suited the team was 4-3-3 and that in that formation Phil Coutinho could stand out only as a winger. When the club raised the possibility of signing Mohammed Salah, the coach told them that he thought it was fine but that he would have to contest a spot in the starting eleven with Coutinho. Never with Mané or Firmino, whom he judged essential.

In Liverpool's offices people were not surprised to see that the bosses embracing as if they had won a title when on 6th January they closed the transfer of Coutinho to Barca for 160 million euros, a record just below Neymar and Mbappé. Never the sale of the third most expensive football player in history meant less sacrifice and more benefit for a major club. Influenced by the traditional German doctrine, Klopp starts from a basic principle: before gifted, to be competitive at the highest level players must be constant. Regularity, according to his philosophy, is linked to the biological element. It is of little importance that the players handle concepts and are skilled if they are not reliable in the execution of the pressing system when they don't have the ball and not constant in detach from their marking opponents when they have it. Klopp's experiments in the 2016-17 season focused on testing how the players adapted to the physical demands imposed on them by the division of tasks in the different spaces assigned in a 4-2-3-1 and a 4-3- 3.

The tests put the emphasis on transitions: attack-defense and defense-attack. From the beginning, they revealed that Coutinho was a magnificent but intermittent player. His cardiovascular system didn’t allow him to make efforts at the levels of Firmino, Mané, Can, Wijnaldun, Milner, Oxlade-Chamberlain or Lallana. The midfielders who best adjusted to a 4-3-3 last year were, based on the results of the tests, Henderson as holding midfielder and Wijnaldun with Can as box-to-box.

Explosive and decisive in short spaces, Coutinho lacked the heart and lungs to perform consistently in the great spaces of the midfield. In the physical tests that simulated situations of the game, after two sprints of 60 meters Coutinho could not recover without remaining half a minute completely stopped. Too much, given the tactical demands. With the emphasis on permanent dynamism, Klopp discarded Coutinho to integrate the midfield in 4-3-3. Even when he placed it as a winger, he found that he disengaged in the fallbacks. During several matches he tried a 4-2-3-1 to place him behind the forward, with a smaller radius of action to avoid him suffering. If he played as an attacking midfielder he could stay off the withdrawal without generating serious imbalances, while the rest of the team ordered 20 meters back. But the 4-2-3-1, in Klopp's opinion, didn’t allow the team to exploit the spaces in the most efficient way possible.

From perplexity to laughter
Barça's first offer for Coutinho amounted to 60 million euros, about a year ago. Klopp's first reaction was perplexing. He thought that Barcelona had the three attacking spots covered with Messi, Suarez and Neymar. When they told him that Bartomeu would sign Dembelé to replace Neymar and offer more than 100 million for Coutinho to act as substitute for Iniesta, his amazement become hilarity. According to an employee of the English club, Klopp was blunt: "Coutinho is a fabulous forward but he will never feel comfortable in 4-3-3 as an inside midfielder; and much less if he has to play in the spot of Iniesta in the defensive phase of the 4-4-2 that Valverde practices, where the longer runs must be done by the wings. Iniesta is a long distance runner. Coutinho not."

With Coutinho as a midfielder in a 4-3-3, this season Liverpool sank against Sevilla (3-3) in the Champions League, and drew in Anfield against Burnley (1-1). The two matches had the character of trials and both provided clear evidence. In December, Klopp had no doubts about Coutinho's incompatibility as a midfielder. The statistics also didn't even guaranteed to be a starter in the attack. In the 2016/17 season Coutinho played 36 games, scored 14 goals and had 9 assists; while in the 46 matches of this season Salah has scored 41 goals and has given 13 assists.

Two weeks ago, Liverpool eliminated Manchester City from the Champions League and this Tuesday will play against Roma in the first leg of the semifinals. Salah's adaptation to the right wing made Phil Coutinho the most expensive substitute in history. With his transfer to Barca, the Reds can boast of being the beneficiary of an economic golazo whose sporting consequences seem equally spectacular.
User avatar
Phect
Posts in topic: 5
Posts: 2917
Joined: 03 Aug 2018, 15:25
Location: Vilnius
Contact:

Sdl wrote: 05 Nov 2018, 09:00But the 4-2-3-1, in Klopp's opinion, didn’t allow the team to exploit the spaces in the most efficient way possible.
And yet šį sezoną pagrindinė Kloppo naudojama formacija yra būtent ta invalidiška 4-2-3-1 :)
User avatar
Sdl
Posts in topic: 3
Posts: 35
Joined: 10 Aug 2018, 14:51

Image

taip norėčiau pamatyti šį line up..
User avatar
Zebediejus
Posts in topic: 2
Posts: 441
Joined: 04 Aug 2018, 16:47

Aha, su dviem saugais ir 4 nesiginančiais puolėjais... (Na, gerai, su 3,5, bo Coutinho bent retkarčiais grįžta)
User avatar
Sdl
Posts in topic: 3
Posts: 35
Joined: 10 Aug 2018, 14:51

Dembele Dortmunde sąlyginai gerai gynėsi, kodėl negalėtų ir už Barcą taip žaisti? :)
tingi, keitimų yra daugiau nei reikia. Tiek Vidalis, tiek Malcomas dega noru žaisti ir atidirbtų kiekvieną minutę
Joske
Posts in topic: 3
Posts: 215
Joined: 10 Aug 2018, 14:14

http://www.barcelonafootballblog.com/27 ... -granddad/
Įdomus straipsnis apie Barcelonos žaidimą ir kiek svarbūs visi žaidėjai yra. Vertas paskaityti, mano manymu. :shhh:
User avatar
Phect
Posts in topic: 5
Posts: 2917
Joined: 03 Aug 2018, 15:25
Location: Vilnius
Contact:

Lol. Tas nenatūralus FCB nuolankumas prieš šeichus pastaraisiais metais tai yra a sight to behold.
FC Barcelona wish to address stories published in France regarding the signing of players from Paris Saint Germain, and make clear that they have not breached any rule in this regard.

The only contact made was during the month of August and one week ago. In both cases, this contact was made with PSG's sporting management to show FC Barcelona's interest in player Adrien Rabiot.

FC Barcelona have always wanted to work with the utmost transparency in their dealings with PSG and with any other club.

FC Barcelona refute the existence of any type of agreement with PSG player Adrien Rabiot.Barcelona, 30 December 2018
User avatar
reyu
mes que un club
Posts in topic: 1
Posts: 1955
Joined: 06 Aug 2018, 08:17

Real tą patį daro. Tik Perezas iš nuolankumo ir verslininko-verslininko diplomatijos. O šitie tai prišikę kelnes po Veratti sagos.
User avatar
Phect
Posts in topic: 5
Posts: 2917
Joined: 03 Aug 2018, 15:25
Location: Vilnius
Contact:

User avatar
Phect
Posts in topic: 5
Posts: 2917
Joined: 03 Aug 2018, 15:25
Location: Vilnius
Contact:

Laporta pakalbėjo žurnalistams čia pastaruoju metu nemažai. Citatų rinkinys neblogas išeina:
Frenkie is Barça player. We want him to stay, he wants to stay. We’ve received important bids for him but he’s our player. You know salary budget situation; so we will do our best to keep Frenkie at Barça… and I hope he’ll do the same
Comments from Germany? I would tell them that they should look at their bank account, that they just received important money for Lewandowski. They are distorting reality.
People do not understand Barça's power. To the ones who are surprised, I tell them: we are awake. We are back in the market. The force, the power, the values of a 122 year old institution mean a lot.
Stay calm. We can still surprise people much more.
I respect everyone. If I don't speak on what other people do, then I expect them not to comment on what I do. Maybe they say things because they see that we are back on the market, and we are doing better than them. Let them focus on themselves.
Our competitors see that we are signing top players, and they see that everyone wants to come to Barça. If that makes them uncomfortable, then you know that we are doing a great job.
We had to be brave and take important decisions, because football does not wait for you. Our fans deserve to see Barça competing at the highest level.
:madridista:
pauleska
Posts in topic: 2
Posts: 1014
Joined: 06 Aug 2018, 15:16

Vienas durnius vos klubo nesugriovė, tai šitas tikrai pasistengs darbą užbaigti iki galo
User avatar
Furis
Site Admin
Posts in topic: 1
Posts: 4205
Joined: 03 Aug 2018, 15:03

Tai kelintais metais Barcelona paduos Laportą į teismą?
User avatar
Phect
Posts in topic: 5
Posts: 2917
Joined: 03 Aug 2018, 15:25
Location: Vilnius
Contact:

:madridista:
Šarūnas
Posts in topic: 1
Posts: 253
Joined: 07 Nov 2019, 14:08

Ir kai pagalvoji, visa tai kainavo €7.300.000 per 18 metu, arba kiek daugiau nei €400.000 per metus, arba ~€10.700 per verzybas(skaiciuojant CDR, supercopa gautusi dar maziau) vienam teisejui, jeigu primesim, kad asistentai uz aciu dirbo. :madridista:
Post Reply